Janusz Leśniewski

OBYWATELE!!! Miejsce dla Kpiarza!

Premiera filmu „Przystanek do nieba”

Premiera filmu „Przystanek do nieba” 30 czerwca 2016 Dom Kultury „Świt” w Warszawie,  ul. Wysockiego 11.

Główny bohater to EDWARD (75), który od kilku lat jest na emeryturze. Mieszka wraz z synem ROBERTEM (40) i jego żoną BARBARĄ (35). Edward ma problemy z hazardem. Pewnego dnia z domu znika pozłacany zegarek Barbary. Nie jest to pierwsza rzecz, która zniknęła. Barbara wpływa na Roberta. Postanawia przenieść Edwarda do domu opieki na przedmieściach Warszawy. Edward wprowadza się do domu opieki, który prowadzi skąpa ADELA (55). Główny bohater już pierwszego dnia poznaje dwójkę mężczyzn: TOMASZA (70) i ADASIA (65). Obaj planują ucieczkę za pieniądze, które zgromadził ten drugi. Edward postanawia dołączyć do grupy. Wszystko idzie zgodnie z planem, aż do czasu, gdy dzień później pojawia się nowa atrakcyjna opiekunka EWA (35)…

„Przystanek do nieba” porusza temat tabu. – Główne tematy filmu to: samotność, miłość, czy wspomnienia za młodością – tak o swoim filmie mówi reżyser, Mariusz Kamiński. – Ten film bardzo pięknie pokazuje rozmaite charaktery ludzi, którzy są na swój sposób wepchnięci do tego domu. Bo nikt, tak naprawdę nie jest tutaj z własnej woli – dodawała Dorota Stalińska, odtwórczyni roli Adeli.

Reżyseria: Mariusz Kamiński
Scenariusz: Maciej Pacholczak
Zdjęcia: Maciej Doryk
Obsada aktorska: Janusz Leśniewski – Edward; Dorota Stalińska – Adela, dyrektorka domu spokojnej starości; Zofia Czerwińska – Grażyna Kos Branicka, pensjonariuszka domu spokojnej starości; Tadeusz Wojtych – Tomasz, pensjonariusz domu spokojnej starości; Andrzej Walden – Adaś, pensjonariusz domu spokojnej starości;  Arkadiusz Detmer – Robert, syn Edwarda;  Ewa Hornich phentermine – Ewa, opiekunka pensjonariuszy domu spokojnej starości;  Gabriela Czyżewska-Detmer – Barbara, żona Roberta; Sebastian Cybulski – Paweł, narzeczony Ewy;  Charlotta Zielińska – Agata;  Iga Górecka – prostytutka;  Jakub Świderski – Kamil; Zofia Rączka – Matylda, córka Barbary i Roberta, wnuczka Edwarda; Marek Dmoch – Stefan, pensjonariusz domu spokojnej starości.